Dane kontaktowe

S.L. SALOS „SPLOT-SPORT”
UL. NIEPOKÓLCZYCKIEGO 31
41-813 ZABRZE
NIP 648-22-39-523
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tel. 32 2722525

Licznik odwiedzin

402108
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesąc
Łącznie
24
101
618
1851
2357
402108

Oratorium

Stowarzyszenie prowadzi świetlicę środowiskową – ORATORIUM św. Dominika Savio, w której pracuje z dziećmi i młodzieżą. Oratorium w głównej mierze ukierunkowane jest na pracę z osobami ubogimi oraz pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych, nie odrzuca jednak nikogo i zaprasza wszystkich chętnych do przebywania we wspólnocie.

S.L. SALOS “SPLOT –SPORT” w prowadzonej przez siebie świetlicy środowiskowej stara się zagospodarować dzieciom i młodzieży czas wolny w ciekawy i różnorodny sposób. W swoich działaniach stosujemy tzw. „prewencyjny (zapobiegawczy) system wychowawczy”, który został stworzony przez św. Jana Bosco w XIX w. i przynosi wspaniałe efekty wychowawcze. System ten, w skrócie, polega na tym, aby wychowawcy byli ciągle razem ze swoimi podopiecznymi, animowali grupę, wyprzedzali to, co złego mogą zrobić dzieci i zapobiegali temu. Stała asystencja oraz różnorodne zajęcia, powodują, że dzieci mają cały swój czas zajęty i nie mają czasu na nudę, która jest w wielu przypadkach głównym powodem zła.

Wychowawcy w ORATORIUM starają się, aby poprzez naukę, muzykę, teatr, sport, śpiew itp., nastąpił całościowy rozwój młodych ludzi.

ORATORIUM jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do godz. 18.00.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w Oratorium zapraszamy do kontaktu z ks. Pawłem Gackiem SDB.

Wszelkie informacje, wydarzenia czy zdjęcia można śledzić na naszym fanpage: www.facebook.com/oratoriumzabrze